VEŘEJNÁ SBÍRKA

Pomáháme lidem opravit jejich domovy. I díky vám!

 

44665522/0800

VS: 906

NAŠE POMOC V ČÍSLECH

Rozdali jsme téměř 9 000 l dezinfekce a čistících prostředků, půjčili přes 200 vysoušečů, zajistili 22 dobrovolníků...

 ... statistiky o pomoci

Děkujeme!

Děkujeme všem drobným i velkým dárcům, kteří přispěli na sbírkové konto, nabídli zdarma své služby a výrobky nebo se zapojili jako dobrovolníci!

Povodně 2013 v Senátu

Povodně 2013 v Senátu

Chodbu Místopředsedů Senátu dva červencové týdny zdobila výstava dokumentárních fotografií o pomoci Charity ČR obětem loňských povodní.

Rozsáhlé povodně v červnu 2013 vyburcovaly Charitu ČR k rychlé koordinované akci. Její pomoc obětem obětí mnohdy neskončila ani v následujícím kalendářním roce.

Snímky zachycují pracovníky a dobrovolníky Charity během shromažďování potřebného nářadí a čistících prostředků, při obhlídce terénu, během fyzické pomoci při otloukání provlhlých stěn a sociálního šetření v domácnostech.  

Autory snímků jsou fotograf Lubomír Kotek (Roudnicko a Mělnicko), Edith Kroupová (Litoměřicko), Barbora Umancová (jižní Čechy) a další.

Výstavka vznikla pod záštitou místopředsedkyně Senátu PČR paní Mgr. Miluše Horské a díky podpoře Nadace České spořitelny, generálního partnera Charity ČR.

Jeden textový panel a jedenáct zarámovaných snímků zdobilo chodbu v Senátu Parlamentu ČR, Valdštejnské náměstí 17/4 v Praze 1 od 9. do 22. července 2014. Výstava nebyla přístupná veřejnosti.