VEŘEJNÁ SBÍRKA

Pomáháme lidem opravit jejich domovy. I díky vám!


115-1060670297/0100


VS: 112

Olomoucká Charita vypravila zásilku do zasažených oblastí

Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) dnes v ranních hodinách vypravila zásilku materiálu do Veselí nad Lužnicí. V současné době už připravuje vysoušeče pro Diecézní charitu Hradec Králové a pořádá také materiální sbírku.

Olomoučané mohou do sídla ACHO na Křížkovského 6 přinést materiál na odstraňování škod. Věci z této sbírky se stanou součástí dalších zásilek, které budou distribuovány na základě žádostí kolegů z diecézí zasažených povodněmi.

Voda v jižních Čechách klesá a místní Charity jsou připraveny zasaženým lidem pomoci. Ve Veselí nad Lužnicí Charita provozuje Dům Svatého Františka, který nyní poskytuje prostory pro humanitární pomoc. Sem dnes putovaly vysoušeče, desinfekční prostředky a úklidový materiál z humanitárního skladu ACHO.

Sbírka materiální pomoci
Dnes byla vyhlášena sbírka materiální pomoci. Arcidiecézní charita Olomouc, stejně tak jako řada místních Charit v olomoucké arcidiecézi, sbírá prostředky na odstraňování škod. Potřebné jsou čisticí a desinfekční prostředky, repelenty a spreje proti hmyzu, hygienické potřeby a lůžkoviny. Na odklízecí práce sbírá Charita také pracovní oblečení, nářadí a úklidové potřeby.

Charita prosí všechny, kdo chtějí přispět materiální pomocí, aby přinášeli pouze nové a plně funkční věci. Hygienické, čistící a desinfekční prostředky pokud možno neotevřené a před expirační dobou. Oblečení není v tuto chvíli žádané, a proto jej Charita přijímat nebude.

V sídle Arcidiecézní charity na adrese Olomouc, Křížkovského 6, jsou také připraveni přijímat peněžní dary na pomoc lidem postiženým povodněmi.

Lidé mohou nadále přispívat na sbírkové konto, přispět lze i formou DMS.