VEŘEJNÁ SBÍRKA

Pomáháme lidem opravit jejich domovy. I díky vám!


115-1060670297/0100


VS: 112

Charita připravila povodňové "úklidové" balíčky

Charita připravila povodňové "úklidové" balíčky

Pracovníci a dobrovolníci Arcidiecézní charity Olomouc připravili 160 balíčků, které budou charitní pracovníci rozdávat při návštěvách v domácnostech nejhůře zasažených letošními povodněmi. V pondělí 8. 7. byly balíčky dopraveny do skladů v Praze a Českých Budějovicích.

Každý balíček obsahuje důležité pomůcky, které se doma můžou hodit - prostředek na mytí nádobí, houbičku, čistič odpadů, univerzální čistič, desinfekční prostředek, mýdlo, hadr na podlahu a gumové rukavice. Rodinám určitě pomohou rovněž prášky na praní a avivážní prostředky, které chce Charita rozdávat v další fázi pomoci zasaženým povodněmi.

Ušetřené finanční prostředky pak může domácnost použít na jiné účely – spolu s finančním příspěvkem Charity například na základní vybavení poničených místností či zaplacení služeb spojených s odstraňováním následků povodní.

Většina prostředků byla pořízena z finanční sbírky uspořádané zaměstnanci firmy Fosfa, a.s. v Břeclavi. Část z prostředků věnovala i sama Fosfa. Celkem se jedná o pomoc zasaženým domácnostem ve výši přes 38 tisíc korun českých.

 

 

 

 

 


Povodňové "úklidové" balíčky připravené k rozvozu do Prahy a Českých Budějovic.(Foto ACHO)